Курсы котировок

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Амортизация старых основных средств у нового плательщика на прибыль



Из обзора разъяснительных писем ГФСУ от налоговой практики OMP:


Плательщик налога на прибыль, который до 1 января 2015 года не имел подобного статуса, вправе амортизировать основные средства, приобретенные до этой даты, - при условии пересчета их балансовой стоимости на 31 декабря 2014 года по правилам, действовавшим на эту дату (письмо ГФСУ от 12.03.2016 г. № 5385/6/99-99-19-02-02-15)

С 01.01.2015 г. правила учета налога на прибыль существенно изменились. Это касается и учета амортизации основных средств. В части последних в НКУ было введено переходное правило, согласно которому балансовая стоимость основных средств и нематериальных активов по состоянию на 1 января 2015 года должна отвечать балансовой стоимости таких активов, определенной согласно ст. 144-146 и 148 НКУ в редакции до 1 января 2015 года.

Но что, если до 1 января лицо не было плательщиком налога на прибыль? Заметим, что в отношении данного вопроса существовал риск, что контролеры будут запрещать амортизацию таких объектов (поскольку они не могли определить балансовую стоимость на 1 января 2015 года как того требовал НКУ).

Вместе с тем, данное письмо свидетельствует как раз об обратном. В нем ГФСУ сообщила, что плательщик может амортизировать подобные объекты - при условии, что он пересчитает их балансовую стоимость по состоянию на 31 декабря 2014 года как того требуют переходные положения НКУ.

 

 

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

 

ЛИСТ

 

від 12.03.2016 р. N 5385/6/99-99-19-02-02-15

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо права нарахування амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.

 

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

 

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 Кодексу.

 

Відповідно до п. 138.1 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та згідно з п. 138.2 ст. 138 Кодексу зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 цієї статті.

 

Розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 розділу I, пп. 138.3.2 - 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 Кодексу. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім "виробничого" методу (пп. 138.3.1 п. 138.3 ст. 138 Кодексу).

 

Згідно з п. 11 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу балансова вартість основних засобів та нематеріальних активів станом на 1 січня 2015 року має дорівнювати балансовій вартості таких активів, що визначена станом на 31 грудня 2014 року відповідно до статей 144 - 146 та 148 розділу III Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року.

 

Отже, платник податку на прибуток, який до 1 січня 2015 року не мав статусу платника податку на прибуток (був платником фіксованого сільськогосподарського податку), може здійснити перерахунок балансової вартості основних засобів і нематеріальних активів станом на 31 грудня 2014 року відповідно до статей 144 - 146 та 148 розділу III Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. У цьому разі такий платник матиме право на нарахування амортизації на таку балансову вартість відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу.

 

 




Наши клиенты и партнеры

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE