Курсы котировок

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Если плательщик не подал декларацию за "старые" периоды

picture of accountant friends

Если плательщик не подал декларацию за "старые" периоды, то в случае изменения в будущем ее формы плательщик должен подать ее уже по новой форме (подкатегория 102.23.02 ЗИР)

В данной консультации рассматривается ситуация, когда плательщик не подал декларацию по налогу на прибыль (за отчетные периоды до 01.01.2015 г.) и при этом желает подать ее сейчас. В связи с этим, возник вопрос: по какой форме он должен ее подавать?

Согласно п. 48.1 НКУ декларация составляется по форме, утвержденной в соответствующем порядке, действующем на момент ее подачи. На этом основании ГФСУ сообщила, что декларацию в таком случае нужно подавать по форме, утвержденной приказом Минфина от 20.10.2015 г. № 897. При этом, учитывая существенные изменения правил налогообложения, контролеры рекомендуют подать с такой декларацией дополнение в произвольной форме (п. 46.4 НКУ).

Строго говоря, из указанной нормы данного вывода не следует (ведь она указывает на порядок подачи декларации, а не на ее форму), но, считаем, спорить с ним бессмысленно. Также заметим, что вывод касался декларации по налогу на прибыль, но он справедлив и для деклараций по другим налогам/сборам.

 

Питання:

 

За якою формою платник податку на прибуток має подати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств у разі її неподання за звітні (податкові) періоди до 01 січня 2015 року?

 

Відповідь:

 

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

 

Податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання (п. 48.1 ст. 48 ПКУ).

 

Таким чином, платник податку на прибуток у разі неподання до контролюючого органу податкової декларації за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року має подати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 (далі - Декларація).

 

Оскільки з 01.01.2015 основні показники, що обраховуються для визначення об'єкта оподаткування за правилами, встановленими розд. III "Податок на прибуток підприємств" ПКУ, суттєво змінилися, то для заповнення Декларації за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 ПКУ щодо подання доповнення до Декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої Декларації. У такому разі платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці у Декларації, а доповнення до Декларації вважатиметься невід'ємною її частиною.

 

 

 Подпишитесь на информационную рассылку OMP чтобы получить:

- новости налогообложения в день выхода материалов;
- комментарии каждой новости от юристов OMP;
- возможность задать вопрос юристу во время вебинара.



Наши клиенты и партнеры

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE