Курси котирувань

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Фінансування нерезидентом свого представництва-ДФС вимагає його реєстрації платником ПДВ

 ДФСУ вважає, що отримання постійного представництва фінансування від головної компанії (для покриття його витрат, виплати заробітної плати) є компенсацією за поставку послуг. Тому якщо дана сума в рамках 12-місячного періоду перевищить 1 млн грн., Таке постійне представництво повинно зареєструватися платником ПДВ. Причому, виходячи з аргументів ДФС, цей висновок може торкнутися не тільки постійних представництв, але також і некомерційних представництв (див. Лист ДФСУ від 20.10.2017 р № 2323/6 / 99-99-15-03-02-15 / ІПК - див. у додатку).

Ми не згодні з даним підходом ДФСУ. Його протиправність підтверджується наступним:

- постійне представництво - це структурний підрозділ головного підприємства, а не окремої юридичної особи. Тому надання фінансування постійного представництва є рухом коштів у рамках однієї юридичної особи. З огляду на це, поставка представництвом на користь головного підприємства будь-яких послуг в даному випадку виключається;

- як зазначено в листі, фінансування надано на покриття витрат представництва або виплати заробітної плати, що також спростовує висновок ДФСУ про те, що дані суми є компенсацією за поставку послуг;

- з даного питання є позитивна для платників судова практика (див. Ухвалу ВАСУ від 02.10.2014 р по справі № К / 9991/49059/12 - див. У додатку). Причому аргументи суду аналогічні наведеним вище.

З огляду на вищевикладене, якщо податкові органи донарахують представництву на цій підставі ПДВ, рекомендуємо оскаржити їх рішення.
Наші клієнти та партнери

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE