Курси котирувань

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Мінфін затвердив зміни в правилах блокування/розблокування податкових накладних

 Мінфін затвердив зміни в правилах блокування/розблокування податкових накладних (наказ від 18.09.2017 р № 776, далі - наказ № 776). Наказ вступить в силу з дати його офіційного опублікування - за нашою оцінкою, вже найближчим часом. Він передбачає два ключових нововведення:
1. для будь-яких платників ПДВ - таблицю з інформацією про види діяльності, товари, послуги, які на постійній основі поставляються/купуються, можна подавати до блокування податкової накладної. Це важливо, оскільки дозволить уникнути блокування податкових накладних на товари / послуги, які були вказані в такій таблиці. Але попереджаємо, що реалізація даного нововведення залежить від сумлінності ДФС.
Звертаємо Вашу увагу, що така таблиця подається разом з поясненнями (в електронній формі), в яких вказується специфіка господарської діяльності платника, бажано, з посиланнями на податкову та іншу звітність. Від себе зауважимо, що на сьогодні такі пояснення подаються в довільній формі. При цьому в них потрібно зафіксувати, як мінімум, наявність у платника достатніх матеріальних і трудових ресурсів для даного виду діяльності (власні/орендовані земельні ділянки, будівлі, машини/обладнання і т.п.), А також процес виробництва/придбання та поставки товарів/послуг (придбання сировини/робіт/послуг, факт поставки продукції і т. п.) - з обґрунтуванням за допомогою звітності, договорів і первинних документів (видаткові накладні, ТТН і т. п.).
2. . для сільськогосподарських товаровиробників - таблиці повинні враховуватися ДФС автоматично в тому випадку, якщо їх подають такі платники:
2.1. сільськогосподарські товаровиробники, які включені в реєстр одержувачів бюджетної дотації;
2.2. сільськогосподарські підприємства, які відповідають одночасно таким умовам:
- на 31.12.2016 р були спецрежимниками по ПДВ по ст. 209 Податкового кодексу України;
- станом на 1 січня 2017 року мали власну/орендовану земельну ділянку площею 200 га і вище, задекларовану до 20 лютого 2017 роки;
- за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і керівника.
При цьому для сільськогосподарських товаровиробників в обох випадках (2.1 і 2.2) такий автоматичний прийом таблиць здійснюється тільки в тому випадку, якщо в них вказана поставка/виробництво наступних груп товарів:
- живі тварини (група 01 за УКТ ЗЕД);
- риба і рибоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (група 03 за УКТ ЗЕД);
- молоко і молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, не зазначені в інших місцях (група 04 за УКТ ЗЕД);
- овочі і деякі їстівні коренеплоди і бульби (група 07 за УКТ ЗЕД);
- їстівні плоди і горіхи, шкірки цитрусових або динь (група 08 за УКТ ЗЕД);
- зернові культури (група 10 за УКТ ЗЕД);
- насіння і плоди олійних рослин, інше насіння, плоди і зерна, технічні або лікарські рослини, солома і фураж (група 12 за УКТ ЗЕД).
Для реалізації даних нововведень таблицю виклали в новій редакції - зокрема, в ній з'явилися позначки для відображення статусу зазначених сільськогосподарських товаровиробників.
 Наші клієнти та партнери

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE