Курси котирувань

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Огляд наслідків для бізнесу по пенсійній реформі

Надаємо Вашій увазі огляд найбільш суттєвих змін внаслідок прийняття Закону України  від 3 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Максимальна  база для розрахунку  єдиного внеску з нового року буде збільшена з 25 розмірів прожиткового мінімуму (по 30 листопада – 42100 грн., у грудні – 44050 грн.) до 15 мінімальних зарплат (з 1 січня 2018 року очікується 56000-57000 гривень).

За новими правилами соціальному страхуванню як на випадок тимчасової втрати працездатності, так і від нещасного випадку на виробництві підлягають не лише наймані працівники, але й особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства. Раніше підприємці та особи, які проводять незалежну професійну діяльність, стикалися з проблемами у отриманні соціальних виплат за цими видами страхування.

Для підприємств з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб установлена квота на працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. На цих підприємствах має бути працевлаштовано не менше однієї такої особи.

З 01.01.2018 р. вийти на пенсію у 60 років зможуть особи, які матимуть не менше 25 років страхового стажу. Вимога щодо наявності страхового стажу щороку збільшуватиметься на 1 рік до досягнення 35 років у 2028 році. Одночасно запроваджується практика виходу на пенсію з 63 чи 65 років.

У разі відсутності необхідного стажу на дату досягнення пенсійного віку пенсію може бути призначено лише після набуття відповідного страхового стажу чи купівлі страхового стажу. Громадянам, в яких не буде 15 років страхового стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу після досягнення 65 років.

Починаючи з 01.01.2028 року сорокарічний страховий стаж буде давати право на пенсію за віком незалежно від віку.

З 01.10.2017 р. виплата пенсії працюючим пенсіонерам поновлена у повному  розмірі. Перерахунок раніше призначених пенсій було здійснено у жовтні поточного року.

Передбачається, що накопичувальна система пенсійного забезпечення буде запроваджена з 1 січня 2019 року. Надалі з метою отримання додаткової пенсії працівникам доведеться в обов’язковому порядку відраховувати внески до Накопичувального пенсійного фонду. Від таких відрахувань будуть звільнені лише особи, які досягли пенсійного віку. Особи передпенсійного віку, яким до пенсії станом на цю дату залишиться  менше 10 років, зможуть добровільно відмовитися від  сплати страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування. Але, за словами експертів, така система запрацює значно пізніше. На сьогодні відсутні умови для її існування і навряд чи вони з’являться у найближчі роки.
Наші клієнти та партнери

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE