Курси котирувань

доллар на черном рынке продают по такому курсу
banker.ua

Вартість візиток для працівників, на думку ДФС, обкладається ПДФО

Органи фіскальної служби знов заговорили про оподаткуванням візитних карток, які замовляються та роздаються на підприємствах їх працівникам. На початок листопада було видано інформаційне повідомлення Тернопільською ДФС, про те, що вартість таких візитівок потрібно обкладати ПДФО:
«візитні картки, виготовлені для працівників, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити суб’єкта господарювання та особисті дані конкретного працівника, є додатковим благом, отриманим платником податків від роботодавця та їх вартість включається до загального оподаткованого місячного доходу, з якого утримується податок за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків)».
Відзначимо, що органи фіскальної служби озвучують даний підхід не вперше. По суті, дане повідомлення Тернопільської ДФС - лише калька з відповіді ЗІР (підрозділ 103.02) майже дворічної давності яка все ще «висить» на сайті ДФС.
Ми були не згодні з такою позицією тоді і продовжуємо відстоювати неподаткову сутність візиток для працівників зараз. Дані візитки не мають ніякого відношення до поняття «додаткові блага» (пп.14.1.47 ст.14 ПКУ):
«додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу);»
Податківці, посилаючись в своїх відповідях на визначення цього поняття, продовжують вперто не помічати очевидних речей:
візитки не мають нічого спільного з особистим доходом працівника. Адже будь-який дохід (хоч у вигляді грошей, хоч у вигляді майна) має деяку цінність (нехай незначну). Причому не тільки для працівника, а й оточуючих його людей. Отже, якщо слідувати логіці авторів роз'яснень, візитками можна розрахуватися, наприклад, за хліб, за послуги з сантехніком, за контрактом нерезидента (!?). Ми сумніваємося, що такий спосіб розрахунків буде сприйнятий адекватно.
візитки мають пряме відношення до виконання обов'язків трудового найму. Вони видаються працівникам не для особистих його цілей, а для досягнення бізнес-цілей роботодавця (розширення кола клієнтів, збільшення продажів, отримання прибутку і т.д.). З таким же успіхом можна намагатися включати в дохід працівника виданий йому калькулятор або корпоративний мобільний телефон.
Якщо дані доводи не будуть сприйняті податківцями, зокрема, перевіряючими, пропонуємо виконати наступні дії - вартість візиток до оподатковуваного доходу не включати на підставі будь-якого з відповідного для вашого підприємства підходу:
• скористатися пільгою (пп.165.1.39 ПКУ) для безкоштовних роздач подарунків на суму до 25% мінімальної зарплати (у 2017 році - до 800 гривень включно з розрахунку на місяць);
• оформляти передачу візиток не у власність, а в користування для виконання трудових обов'язків (ч. «А» пп.164.2.17 ПКУ). Ми очікуємо, що описані вище «страхувальні заходи» зажадають документарного оформлення і готові обговорювати достатній рівень документування даних операцій.Наші клієнти та партнери

© 2016 INFORMATION AND ANALYTICS RESOURCE